KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 9941042
nr 994 1042
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Teckning, Siri Derkert (1888-1973), Hundar, signerad, 22x28
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 16 november 2015
kl 19:58:53
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert